'Uzaya adam gönderiyoruz ama vatandaş evine gidecek yol bulamıyor'

'Uzaya adam gönderiyoruz ama vatandaş evine gidecek yol bulamıyor'

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, kentin ulaşım problemlerine değinerek, 'Halen asfalt sorunu, yol sorunu çözülememiş yerler var. 21. yüzyılda bu sorunlarla mücadele ediyoruz. Uzaya insan gönderiyoruz ama vatandaşımız evine gidecek yol bulamıyor' dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, kentin ulaşım
problemlerine değinerek, "Halen asfalt sorunu, yol sorunu çözülememiş yerler var. 21. yüzyılda bu sorunlarla mücadele ediyoruz. Uzaya insan gönderiyoruz ama vatandaşımız evine gidecek yol bulamıyor. Size gökten yıldızlar vadeden belediye başkanlarını ve partilerini seçmeyin" dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Ayvacık ilçesinde aday tanıtım toplantısına katıldı. Partililerle buluşan Güney, daha sonra da esnaf ve pazar yerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Herkesle tokalaşıp selamlaşan Güney, vatandaşların sorunlarını dinleyip, çözümlerini ve projelerini anlattı.

'RÜŞVETİN, YOLSUZLUĞUN KÖKÜNÜ KAZIYALIM'
Ahlaklı Belediyecilik ile Samsun'un özlem duyduğu hizmeti getirmek istediklerini dile getiren Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, "Şehrimize, ilçemize sahip çıkalım. Ahlaklı bir belediyecilik örneği sergileyelim. Ahlak olmadığı zaman yolsuzluk, haksızlık ve rüşvet olur. Ahlaklı belediyecilikle rüşvetin, yolsuzluğun ve adaletsizliğin kökünü kazıyalım. Ahlaklı Belediyecilik ile milletimizin özlem duyduğu hizmeti buraya getirelim" ifadelerini kullandı.

3Ç FORMÜLÜ
Liyakatli kişilerle Samsun'u yöneteceklerinin altını çizen Adem Güney, hayata geçirecekleri '3Ç' formülünden de bahsetti. Güney, "Bizim 3Ç formülümüz var. 'Çöp, Çukur ve Çamur.' Bununla mücadele etmek hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerinin birinci vazifesidir. Çöpten, çukurdan ve çamurdan milletimizi kurtarmamız lazım. Halen bazı yerlerde görüyoruz, gidiyoruz, vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Vatandaş diyor ki; 'Başkanım bizi tozdan, çamurdan kurtarır mısın?' Halen asfalt sorunu, yol sorunu çözülememiş yerler var. 21. yüzyılda bu sorunlarla mücadele ediyoruz. Uzaya insan gönderiyoruz ama vatandaşımız evine gidecek yol bulamıyor" diye konuştu.

'DEĞİŞTİMEK SİZİN ELİNİZDE, SİZE HİZMET EDECEK ADAYLARI SEÇİN'
Vatandaşlara, "Sizden rica ediyorum. 31 Mart'ta sorunlarınıza çare bulacak adayları belediye başkanı seçin" diye seslenen Adem Güney şöyle konuştu: "Size gökten yıldızlar vadeden belediye başkanlarını ve partilerini seçmeyin. Bu zamana kadar gelmiş, çeşitli vaatlerde bulunan belediyeleri ve partileri tercih etmeyin. Değiştirmek sizin elinizde. Size
hizmet edecek olan insanları getirin bu makama. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Uyarın, ikaz edin. Takım tutar gibi parti tutar, oy verirsek bu sorunlar ötelenir, ertelenir. O nedenle size hizmet edecek adayları seçin."

Uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu vurgulayan Adem Güney, "1995 yılından bu yana Ayvacık ilçemize gelip giderim. Siyaseten halen aynı sorunları konuşuyoruz. Rahmetli Erbakan hocam, Ayvacık için 'Türkiye'nin İsviçre'si demişti. Hakikaten Ayvacık ilçesi turizm potansiyeli olan bir bölge. Ama burayı tetikleyici bir yönetim kadrosu lazım. Dediğim gibi şehrimize sahip çıkacağız ve değiştireceğiz. Makus talihimizi de yeneceğiz" dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER